![](https://giannismargetas.com/wp-content/uploads/2023/05/αρτικι-αμεα-1-627x1024.jpg)
«Στέγη Υποστηριζόμενης Διαβίωσης»
για άτομα με νοητική αναπηρία πιστεύουμε ότι είναι η πιο αποτελεσματική λύση κυρίως για τις ηλικίες που δεν καλύπτουν οι εκπαιδευτικές βαθμίδες .
Δίπλα στους γονείς παιδιών που χρειάζονται ειδική αγωγή θα διεκδικήσουμε από την Πολιτεία τη δημιουργία της, αφού με τη λειτουργία της Στέγης, παρέχεται η δυνατότητα για χώρους μόνιμης διαβίωσης, κατοικίας καθώς και κατάλληλη υποστήριξη εκ μέρους φορέων και υπηρεσιών.
Υ.Γ Αφορμή στάθηκε η ημερίδα που διοργάνωσε ο «Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Κοιλάδος» με θέμα «Παιδιά Ειδικής Αγωγής Ευαισθητοποίηση και δομές στο Δήμο Ερμιονίδας»
![](https://i.postimg.cc/J0S796gg/image.jpg)
![](https://giannismargetas.com/wp-content/uploads/2023/05/RGB-Giannis-Mergetas-15-1024x405.jpg)